<hr> Motokola a motorové nástavby na jízdní kolo.
Přehled hřídelek 19 mm, 21 mm, 23 mm, 26 mm.


JÍZDNÍ VLASTNOSTI:
( V závislosti na průměru třecího válečku. )
MOTOR
Průměr hřídelky:
HONDA GX35:
19 mm:
Vhodné do velmi kopcovitého terénu s velkým stoupáním a také k eliminaci rozšlapávání při rozjezdu. Není třeba šlápnout při rozjezdu. Nejmenší váleček je vhodný pro malé průměry kol (např. skládačka 20 palc. kola, tříkolka 24 palc. kola) nebo u starších osob, kde není bezpečné jezdit příliš rychle. Tento průměr, je vhodný také pro jízdní kolo s přídavným vozíkem se zátěží. Max. rychlost na rovině je cca 30-35 km/h. při hmotnosti jezdce 90 Kg.
21 mm:
Standardní průměr válečku, který je automaticky osazován do nástaveb/motokol (mimo Chopper, kde je 26 mm a skládačky, kde je 19 mm průměr). Velmi vhodný pro kopcovitý terén i mírně zvlněný. Velmi dobrá akcelerace z místa při rozjezdu. Max. rychlost na rovině je cca 35-38 km/h při hmotnosti jezdce 90 Kg.
23 mm:
Střední váleček vhodný do mírně zvlněného terénu, ale zvládne i jízdu po Českomoravské vrchovině s občasným příšlapem v prudších kopcích. Bez problémů je také vhodný do rovinatého terénu. Při rozjezdu je vhodné 1x šlápnout. Max. rychlost na rovině je cca 38-42 km/h při hmotnosti jezdce 90 Kg.
26 mm:
Tento průměr je nutné použít při větších šířkách plášťů a to 3 palce jako u Chopperů FELT BANDIT,FANTOME,SQUALER, pro které není jiný průměr třecího válečku možný. Vhodné do rovinatého terénu a rychlou jízdu. Možné též použít v mírně kopcovitém terénu za předpokladu mírného příšlapu. Při jízdě do kopce je nutný lehký příšlap cca silou, jako když jedete s běžným kolem po rovině. Motor je třeba udržovat v optimálních otáčkách, při kterých má optimální výkon ( kroutící moment ). V případě vynechání příšlapu při jízdě do prudšího kopce, budou otáčky motoru postupně klesat. Velmi tichý chod při jízdě po rovině vlivem nízkých otáček motoru. Při rozjezdu motokola je nutno cca 2x lehce šlápnout. Max. rychlost na rovině je cca 39-45 km/h. při hmotnosti jezdce 90 Kg.
( Jiné průměry třecích válečků se nevyrábí. )
 

Pokud máte pochybnosti, jaký průměr hřídelky zvolit, rádi Vám s výběrem pomůžeme.